تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱
۰
کد مطلب : ۳۵۳۷۰
همزمان با دهه کرامت؛

کتاب «بانوی ملکوت» به چاپ ششم رسید

کتاب «بانوی ملکوت» به چاپ ششم رسید
به گزارش آرمان هیأت، کتاب «بانوی ملکوت (نگاهی به حیات معنوی کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه (س))» اثر آیت الله علی کریمی جهرمی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۶۴ صفحه منتشر شد.
این اثر، پس از نگاهی اجمالی به قم در کلام روایات و تحلیلی از آن در اخبار به بررسی ابعاد مختلف از حیات طیبه کریمه آل محمد حضرت فاطمه معصومه (س) می‌پردازد و خاتمه کتاب ذکر و یاد جور نشانی از صهبای علم و معنویت کریمه اهل بیت است که در همجواری با دختر موسی بن جعفر قرین سعادت ابدی گردیده‌اند.
برخی از اهم مباحث این اثر عبارتند از: شباهت حضرت معصومه (س) به حضرت زینب (س)، بیت النور یا محراب عبادت حضرت معصومه (س)، کرامت حضرت معصومه (س)، توسل به آن حضرت، تکریم حریم قم و حضرت معصومه (س)، اهتمام شیعه به زیارت حضرت معصومه (س) و تواضع بزرگان در آستانه آن حضرت.
برشی از اثر
جلالت قدر و عظمت حضرت فاطمه معصومه از مسلمات است و مورد هیچ گونه ابهام و اجمال و یا سخن اشکال نیست، از این رو از رؤسای مذهب و زعمای دین، در همه اعصار برای آن بانوی آسمانی احترام فوق العاده قائل بوده و هستند و همگی در برابر آستان با عظمت و جلالش سر تعظیم فرود می‌آورند و تشرف به حرم مطهر آن حضرت را افتخار خود دانسته و به بوسیدن اعتاب به آن حضرت، سرفرازند و زیارت وی را مایه سعادت و خوشبختی دو جهان و نجات و رهایی خویشتن از عذاب الیم الهی می‌دانند.
از جمله این اعاظم و بزرگان آیت الله بروجردی بود که شخصیت بزرگ جهانی بود و زعیمی بلامنازع و تقریباً متفق علیه به شمار می‌رفت. یکی از نزدیکان آن زعیم بزرگ نقل می‌کردند که صحبت این بود که ابن سعود در سفر به تهران برای ملاقات با ایشان به قم بیاید، آقا نپذیرفتند و موافقت نکرده، فرمودند: چون اگر به قم بیاید، به زیارت حرم حضرت معصومه (س) نمی‌رود و این توهین به آن حضرت است که با من ملاقات کنند، ولی به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) نرود.
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما